Практичний психолог

Той, хто любить по-справжньому, придивляється до вас, вдивляється в глибини вашої душі і дбайливо вивільнює звідти скарби, про існування яких ви навіть не здогадувалися. Він допомагає вам стати багатшим, дорослішим, вільнішим. Катрін Панколь.

НАВІЩО У ШКОЛІ ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ?

Психолог здійснює психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення нормального розвитку дитини (відповідно до норми розвитку у відповідному віці).

У функції шкільного психолога входять: психологічна діагностика; корекційна робота; консультування батьків і вчителів; психологічне просвітництво; участь у педрадах і батьківських зборах; участь у наборі першокласників; психологічна профілактика.

Питання, з якими можна і потрібно звертатися до шкільного психолога:

1 . Труднощі у навчанні

Хтось вчиться не так добре, як йому хотілося б. Причин тому може бути маса. Наприклад, не дуже хороша пам'ять, розсіяна увага чи нестача бажання. На консультації ми спробуємо визначити, в чому причина і яким чином це виправити, іншими словами, спробуємо знайти, що і як необхідно розвивати, щоб вчитися краще.

2 . Взаємовідносини у класі

Є люди, які запросто знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій компанії. А є, і їх теж дуже багато, такі, яким складно знайомитися, складно будувати хороші взаємини, складно знаходити друзів і просто відчувати себе легко і вільно в групі, наприклад, в класі. За допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонійних відносин з людьми у найрізноманітніших ситуаціях.

3 . Взаємовідносини з батьками

Іноді буває так, що губиться спільна мова і теплі відносини з нашими найближчими людьми - з нашими батьками. Конфлікти, сварки, відсутність взаєморозуміння - така ситуація в сім'ї зазвичай приносить біль і дітям, і батькам. Деякі знаходять шляхи вирішення, а іншим це зробити досить важко. Психолог розповість вам про т , як навчитися будувати нові відносини з батьками і навчитися розуміти їх, і як зробити так, щоб і батьки розуміли і приймали вас .

4 . Вибір життєвого шляху

Дев'ятий, десятий і одинадцятий клас - час, коли багато хто замислюється про майбутню професію і взагалі про те, як би вони хотіли прожити своє життя. Якщо ви не впевнені, яким шляхом ви хочете піти, завжди є можливість звернутися за порадою до психолога. Він допоможе вам усвідомити свої мрії , бажання і цілі, оцінити свої ресурси і здібності і зрозуміти (або наблизитися до розуміння), в якій сфері (сферах) житті ви хочете реалізуватися.

5 . Самоврядування і саморозвиток

Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами масу завдань. Багато з них вимагають чималим зусиль і розвитку в собі найрізноманітніших особистісних якостей, навичок і вмінь. Можна розвивати навички лідерства або навички ведення суперечки, логічне мислення або творчі здібності. Покращувати свої пам'ять, увагу, уяву. Можна вчитися керувати своїм життям, ставити цілі й ефективно досягати їх. Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих чи інших якостей, навичок і вмінь, і з задоволенням поділиться цією технологією з вами.

Кiлькiсть переглядiв: 158