Бібліотечка української літератури

(За програмою з української літератури для знзз навчанням мовами національних меншин)

На цій сторінці ми розмістили посилання на ті твори шкільної програми, яких немає ні в підручниках, ні в шкільній бібліотеці (або є в невеликій кількості) .
Розділ створено на прохання читачів. Він буде поповнюватись за заявками.

5 клас

Валерій Шевчук. "Панна квітів"

Валерій Шевчук - відомий український письменник, лауреат державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка.Його казки - незвичайні, із широкою фантазією і самобутністю

Читати книгу(doc)

.

.

6 клас

Всеволод Нестайко. "Тореадори з Васюківки"

Роман складається із трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повісті є Ява Рень та Павлуша Завгородній.Книгу перекладено на близько 20 інших мов і внесено до почесного списку Андерсена.

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман)було екранізовано Харківською студією телебачення

Читати онлайну бібліотеці Українського центру

читати онлайну біблііотеці bookz

Всеволод Нестайко. Біографія

7 клас

Андрій Чайковський. „За сестрою”.

На правому березi рiки Самари, яких десять миль вiд Днiпра, лежало українське село Спасiвка. Даремно шукав би хто його в теперiшню пору. Воно пропало. Зруйноване, поросле травою, як багато-багато iнших тогочасних українських осель.

А.Чайковський. За сестрою(doc)

Книга в електронному вигляді представлена також у бібліотеці сайту «Освіта Харкова»скачати у форматі pdf

Біографія А.Чайковського

Наталена Королева. „Скитський скарб”.

Книга в електронному вигляді представлена у кількох бібліотеках.

Читатикнигуу бібліотеці Українського центру

Читати книгуу бібліотеці ВВМ

Про автора

Борис Харчук. „Планетник”.

Повість-притча Б. Харчука «Планетник» має в собі багато казкових, фантастичних елементів. Але головна думка її ясна: треба навчитися жити в гармонії з природою, безнастанно трудитися, боротися за здійснення своєї мрії. У житті часто буває, що талановитих, неординарних людей ображають, цураються, зневажають. А ті все одно не відступаються від своїх принципів добра й справедливості, людинолюбства. Одвічною мрією людини було навчитися літати. І ця мрія здійснилася завдяки таким, як Планетник.

Книга в електронному вигляді представлена у бібліотеці сайту «Освіта Харкова»Скачати у форматі pdf

Пантелеймон Куліш. Орися

Романтична історія про щасливе кохання

Скачати(doc)

.

8 клас

Твори українських письменників для додаткового читання(За програмою з української літератури для знз з навчанням мовами національних меншин)

Нечуй-Левицький І. Старосвітські батюшки і матушки

У повісті-хроніці І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918) з неперевершеним гумором, іноді навіть карикатурно змальовано життя українського духовенства 20-40-х років минулого століття. Читача захоплюватимуть смішні пригоди і старосвітських, і новітніх батюшок і матушок – численні «гарбузи» Балабухи, «скакання в гречку» його попаді Олесі, запопадливість у хазяйстві дружини Харитона Моссаковського. Глузуючи з духовенства, письменник з теплою симпатією показав народ, його побут, його несміливі спроби протесту проти різних знущань.

Скачатикнигу у Е-бібліотеці «Чтиво» (різні формати)

***

10-11 кл.

Микола Куліш. Мина Мазайло

Василь Барка. Жовтий князь

Улас Самчук. Марія

Іван Багряний. Тигролови

Михайло Старицький. Облога Буші

Кiлькiсть переглядiв: 76