Повернутися до звичайного режиму

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Шановні відвідувачі!

На цій сторінці ви можете ознайомитись з подіями нашої шкільної бібліотеки у 2017-2018 навчальному році/Files/images/jovten_2014/л.jpg

13.02.2018 р. Розпочався вибір та замовлення підручників для учнів 5-го класу закладів загальної середньої освіти

На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2017 року (протокол № 9/2-19) «Про надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» підручникам для 5 класу закладів загальної середньої освіти та видання їх за кошти державного бюджету у 2018 році» розпочався вибір та замовлення підручників для 5 класу.... Дивись Вкладення у підрозділі ІНФОРМАЦІЯ

/Files/images/Вибір, таблиця.jpg

День Соборності України

/Files/images/День соборності.jpg

У ХЗОШ №125 20.01.2018 у кожному класі пройшли святкові заходи, присвячені Дню Соборності України. Учнівська презентація «Одна на світі Україна, одна на всіх, як оберіг» та створена учнями 8-10 класів мапа України було використано під час проведення загальношкільної лінійки.

День української писемності та мови

/Files/images/День укр.писемності 002.jpg

9 листопада учитель укр.мови Денисенко А.В. за підтримкою директора школи Дімітрової Ю.В., допомоги зав.бібліотекою Аксьонової О.О., вчителя школи Громової О.В., провели лінійку, присвячену Дню української писемності та мови для учнів 5-11 класів.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Сьогодні стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

Міністерство освіти і науки України, підтримуючи ініціативу Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL), у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек ініціює проведення з 01 по 31 жовтня 2017 року Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до формування навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.

Рекомендаціїщодо проведення у 2017 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом "Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів" розроблено Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського.

За матеріалами сайту kharkivosvita.net.ua/Files/photogallery/9004/DSC_0783.JPG

ДАВНЯ ГРЕЦІЯ - КОЛИСКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТИРИ

16 вересня на уроці з інтегрованого курсу "Література" учні 6-А класу змогли зануритися у атмосферу стародавньої Греції, завдяки учителю російської мови та літератури Познєєвій Л.В. та бібліотекарю школи Аксьоновій О.А.

У рамках теми "Міфи та перекази народів світу" було проведено урок "Давня Греція - колиска європейської культури". До активної участі у підготовці та проведенні уроку учителем було залучено бібліотекаря школи та усіх учнів 6-А класу.

/Files/photogallery/9004/DSC_0794.JPG /Files/photogallery/9004/DSC_0827.JPG

Олена Олександрівна підготувала чудову виставку, радо поділилися своїми надбаннями з учнями і запросила їх активніше користуватися бібліотечним фондом школи у підготовці до уроків і для розширення загального світогляду.

Учні підготували серію доповідей про Давню Грецію - від історичного огляду, Олімпйських ігор, архітектури - до театру та моди. Усі доповіді доповнювалися слайдами.

/Files/photogallery/9004/DSC_0864.JPG /Files/photogallery/9004/DSC_0875.JPG

Наприкінці уроку учитель передав учням вогонь Прометея - вогонь знань, доброти і віри, який вічно має палати у наших серцях./Files/images/С НАЧАЛОМ У.Г..jpg


Перший урок у 2017/2018 навчальному році

/Files/images/день собор.jpg

Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування.

Пропонується така тема Першого уроку для учнів 1-4 класів "Це наше і це твоє". Матеріали до уроку, а саме -мультфільми, розроблено анімаційним розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС.

Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів пропонується визначити «Від проголошення Незалежності до нової України».

При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України. Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України.

Матеріали до проведення Першого уроку:

  • Лист МОН України від 20.07.2016 №1/9-385 “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України”
  • «Україно, земле моя!»(заняття – інтелектуальна кав’ярня для учнів 5-7 класів)
  • «Я люблю Україну!»(інтелектуально-пізнавальна гра для учнів 5-9 класів)
  • «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України»(заняття для учнів 7-9 класів)
  • Пісня про Україну– Гурт D.Lemma
  • Пісня про Україну– Дарья Костенко
  • Україна – це ти– Тіна Кароль та Голос. Діти
  • Цитати про Батьківщину

Матеріали до Першого уроку 2016/2017н.р. на тему: «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України». За матеріалами сайту КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”


Національно-патріотичне виховання дітей та молоді

/Files/images/Мы дети твои, Украина!_0.jpg


До Дня знань в шкільній бібліотеці організовано викладку літератури. На виставці викладено матеріали до проведення Першого уроку 2017 / 2018 навчального року.

Одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у дітей та молоді громадянських якостей, розуміння приналежності до Українського народу.

Особливого значення в системі патріотичного виховання учнів у навчальних закладах приділяється проведенню Першого уроку 2017 / 2018 навчального року, який за змістом та формами роботи є уроком громадянського становлення особистості.

Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та процеси становлення України як єдиної політичної нації; подальша робота з вивчення історії України, рідного краю, усвідомлення школярами спільних цінностей української нації.Святкування Дня Незалежності України

/Files/images/21005980.jpg


День Незалежності— головне державне свято України, що традиційно відзначається 24 серпня, Прийняття Верховною радою УРСР Акту проголошення незалежності України стало вирішальною подією в історії нашого державотворення.

Вперше День Незалежності України святкувався 16 липня 1991 року в пам'ять про ту дату, коли Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж дня було ухвалено постанову «Про День проголошення незалежності України».

Це свято сповнене духом найкращих українських традицій, які єднають увесь український народ. Ми відчуваємо національну єдність, гордість за свою державу, ми переповнені відчуттям патріотизму і любові до рідної землі, домівки, де народились, рідного міста, друзів та близьких, отже, усього, що для нас є найдорожчим, а це - і є наша “мала” та “велика” Батьківщини.

Святкують українці не тільки на рідній землі, але й далеко за її межами. Так, у минулому році за ініціативою Європейської Асоціації українців, столиця європейського Союзу — Брюссель, перетворився на один день на епіцентр українського свята. Цілий день у серці Європи відбувались урочисті заходи, сповнені національним українським колоритом, а в Чикаго відбувся урочистий концерт та народні гуляння, під час яких лунали чарівні, живі українські пісні, що чергувались із запальними автентичними танцями у виконанні багатьох українських танцювальних гуртів з багатьох штатів.

Цей день – ще одна нагода для українців забути про політичні сварки, негаразди та труднощі, що спіткають нас на шляху до європейського майбутнього. Ми повинні пишатися досягненнями своєї країни, поважати нашу неповторну культуру, пам'ятати наші багатовікові традиції! Здійснилася споконвічна мрія наших пращурів — ми стали господарями на своїй прекрасній і чарівній українській землі!

З нагоди Дня Незалежності України представники шкільної дитячої організації "Юність" покладуть квіти до пам'ятника Незалежній Україні на площі Конституції.


Святкування Дня Державного Прапора України

/Files/images/main_big.jpg

День Держа́вного Пра́пора Украї́ни— державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапора України. Відзначається щорічно 23 серпня.

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми №987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004[1]. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка №602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.

В межах Всеукраїнської акції о 9.00 відбудеться підняття Державного Прапора.


День визволення міста Харкова від нацистських окупантів

/Files/images/P8220519.JPG

З нагоди 74-ої річниці визволення м.Харкова від нацистських окупантів 23 серпня 2017 року о 8.50 учні школи покладуть квіти до могили Невідомому Солдатові на 9 цвинтарі.


Перший урок 2017 / 2018 навчального року

/Files/images/день собор.jpg

Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2017-2018 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена у червні цього року. Про це йдеться у відповідному листі МОН №1/9-354 від 24.07.2015.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що конкретну тему Першого уроку навчальні заклади мають визначити самостійно.

При обранні теми, підготовці і проведенні уроку школам доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України.


Кiлькiсть переглядiв: 362