Десять ключів до успішного виховання.

/Files/images/novaya/000.jpg

1. Ставтеся до виховання неформально. Звертайте увагу на якість проведеного з дитиною часу, а не на його кількість. Сучасне життя всіх нас навчила мимоволі економити на всьому, в тому числі на емоціях, розмовах, спілкуванні з дітьми. Тому замість того, щоб зосередити всю увагу на тому, що нам плутано розповідає дитина, ми слухаємо неуважно, думаючи про своє. Між тим науково доведено, що діти «скупих» і невмілих в спілкуванні батьків погано себе ведуть і відчувають себе втраченими. Тому навіть негативне увагу (несхвалення, осуд) краще, ніж холодність і байдужість.

2. Поменше говорите, побільше робіть. Статистика стверджує: ми даємо своїм дітям до 2000 (!) Рад та зауважень на день. Тому не дивно, що наші діти стають «глухими». Якщо дитина, незважаючи на ваші прохання, із завидною байдужістю кидає в прання шкарпетки, вивернуті навиворіт, одного разу виперіть їх такими, які вони є. Нехай сам переконається, що в такому вигляді їх неможливо відіпрати і висушити. Справи переконливіше і голосніше слів.

3. Дайте дітям відчути, що вони сильні, легальними способами; інакше вони самі знайдуть нелегальні. А для цього з дітьми треба радитися, давати їм право вибирати, купувати, рахувати гроші, готувати нескладні страви. Дворічній дитині по силам вимити пластиковий посуд, фрукти і прибрати столові прилади в ящик. Звичайно, у вас це вийде швидше і краще, але хіба в цьому справа? Якщо ви будете обходитися без допомоги дітей, ви позбавите їх можливості відчувати себе потрібними і сильними.

4. Не забувайте думати про те, до чого можуть привести ваші слова і вчинки. Запитуйте себе так: - Що трапилося б, якщо б я не втрутився? Якщо ми втручаємося, коли в цьому немає необхідності, ми позбавляємо дітей можливості бачити наслідки і вчитися на власних помилках. І тим самим підміняємо живе життя буркотливими моралями і залякуванням. Якщо ваша дитина забуває взяти з собою сніданок - не кладіть його день у день в портфель. Дайте йому забути його, зголодніти і запам'ятати, що вранці треба класти сніданок в портфель самому.

5. Всі ваші правила і вимоги повинні бути логічно обгрунтовані і зрозумілі дитині. А для цього наступного разу, коли він забуде здати фільм в відеотеку, не поспішайте відчитувати - він образиться, і урок не піде про запас. Не біжіть самі, не віддавайте його борги. Нехай він сам вирішує цю проблему і думає, де взяти грошей у борг. Наслідок для дитини має бути логічно пов'язане з його власною поведінкою. І тільки тоді, коли він поверне весь свій борг, дитина побачить логіку у вашій дисципліні.

6. Уникайте конфліктів. Якщо дитина перевіряє вас істерикою, образою, злістю чи говорить з вами нешанобливо, краще піти і сказати, що ви його чекаєте в сусідній кімнаті, щоб спокійно поговорити. Не піддавайтеся на провокації і зберігайте незворушність щосили. Якщо ви образилися або розсердилися - ви програли.

7. Не заважайте в одну купу провину і винуватого. Дитина може зробити щось нехороше, але не може бути поганим. Він повинен завжди бути впевнений, що його люблять незалежно від того, що він зробив. Якщо сумніваєтеся в правильності своїх вимог, запитайте себе чесно: «Чи буде дитина від цього впевненіше у своїх силах?»

8. Потрібно вміти бути добрим і твердим одночасно. Припустимо, ви сказали дочці, що потрібно одягнутися за п'ять хвилин, інакше посадите її в машину в нічній сорочці. Після закінчення зазначеного терміну маєте повне право спокійно і бережно віднести її в машину. І смію вас запевнити: наступного разу у вас не буде проблем вранці з одяганням. Тільки в цей момент ви повинні бути добрими і справедливими.

9. Потрібно завжди пам'ятати про вічність і про те, що наше слово відгукнеться не тільки зараз, але і через роки, коли наші діти будуть виховувати наших онуків. Виходячи з цих міркувань, іноді доводиться відмовлятися від простих і швидких рішень проблеми, перевагу віддавши складним і трудомістким, якщо це в майбутньому принесе велику користь нашим дітям і онукам. Якщо ми можемо вдарити дитину, то, намагаючись вирішити одномоментну проблему, ми заодно вчимо його агресивним діям в ситуаціях, коли чогось хочеш домогтися від іншої людини або дитини.

10. Будьте послідовні. Якщо ви домовилися, що не будете купувати в магазині цукерки, тримайте своє слово, незважаючи на капризи, вмовляння і сльози, як би не було шкода дитини і як би не хотілося піти назад. Дитина буде більше поважати вас, якщо побачить, що ви вмієте тримати обіцянки.
Кiлькiсть переглядiв: 0