Як провести класний час на тему "Формула успіху"?/Files/images/000.jpg

Класний годину на тему "Формула успіху" може стати дуже плідним, якщо за кілька днів до його проведення запропонувати учням замислитися над такими питаннями:

"ЩО ТАКЕ УСПІХ І ЧОМУ ВІН ЛЮДИНІ НЕОБХІДНИЙ?", "ЩО ЗАВАЖАЄ ЛЮДИНІ домогтися успіху?", "ЯК САМЕ ТИ досягати успіху?".

Добре б запропонувати хлопцям привести приклад "однієї історії досягнення успіху", взятої з казки, повісті, життя і т.п.

Проводячи спільне обговорення цієї теми, важливо показати школярам, що майже всі історії успіху починалися з невдач (у статті є приклади), і тому не варто пасувати перед труднощами.

Доцільно розповісти наступне

Досягнення успіху для людини - важлива умова здобуття щастя. У кожної людини своє розуміння успіху і власні способи його досягнення.

Хтось орієнтований на зовнішні атрибути успіху - досягнення статусу, багатства (в основному, Америка та Західна Європа), а хтось - на перетворення внутрішнього світу - досягнення внутрішньої гармонії (в основному, країни Сходу).

До національної особливості слов'ян психологи відносять схильність до смутку, смутку. Але, якщо не бути "скиглієм" і у всьому знаходити позитивні моменти, бути активним і не пасувати перед труднощами, успіху можна досягти.

Свого часу німецький філософ Ф. Ніцше писав: "Я багато чого б віддав, щоб навчитися засмучуватися так, як це роблять росіяни".

Пізнання причин неуспіху і способів досягнення успіху є корисним для більш продуктивного прокладання шляху до успіху.

Важливо усвідомити, що песимісти - завзяті невдахи. Їм ніколи не щастить, у них нічого не виходить. Вони живуть "не там і не в тому часі", від невдачі до невдачі, відчайдушно заздрячи тим, у кого завжди все в порядку.

Між тим секрет багатих і знаменитих зовсім не в їх патологічної везучості, а в принципово іншому відношенні до невдач: для них будь-який промах - найбільше благо і спонукання до дії!

Велика Едіт Піаф, голос XX століття, починала свій шлях вуличної бродяжкою, яка заробляла гроші, розважаючи піснями перехожих.

Вона народилася на тротуарі, виховувалася в борделі, десятки разів потрапляла в катастрофи, дивом залишаючись в живих. Від неї відверталися ті, хто потім говорив, що якби не вони, не їхні віра в неї, вона ніколи б не прославилася.

Але Едіт жила кожен день так, наче завтра повинна була померти.

Вупі Голдберг, як і багато голлівудські актори, спочатку була ким завгодно, тільки не актрисою. Прибираючи сміття на будівництві, вона вірила в себе.

А сьогодні режисери бігають за нею, пропонуючи мільйонні гонорари.

ЩО ЗАВАЖАЄ ЛЮДИНІ домогтися успіху?

1. Жити минулим. Концентруючись на ньому, як на кращій частині свого життя, людина не залишає сил і часу на сьогодення і майбутнє і не застрахований від випадковостей.

2. Дивитися на себе як на жертву злої долі, фатального збігу обставин.

3. Вважати, що завжди існує одне-єдине правильне рішення, єдиний вихід. Це не дає можливості побачити нові ефективні рішення і домогтися успіху.

4. Займатися негативним програмуванням.

5. Концентруватися на неприємних аспектах ситуації. Придумувати собі нові проблеми, що не дозволяють домогтися успіху.

6. Вірити в фатальні пророцтва.

МЕХАНІЗМИ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ

Для досягнення успіху необхідно усвідомити і виконати наступне:

1. Ви втомилися від неуспіху і не хочете більше так жити - дійте, зараз же міняйте своє життя.

2. Ключі до успіху - у вашій кишені. Свій успіх потрібно "випікати" кожну хвилину. Не скаржтеся на брак часу. У ваших добі стільки ж годин, скільки у Ейнштейна, Пушкіна, Корольова ...

3. Реальні цілі і активна діяльність - головні двигуни успіху. Удача любить, щоб її завойовували все життя. Дозволите собі розслабитися - і вона вислизне від вас. Чітко плануйте свої дії і будьте активні.

4. Хай живе новий день! Прагнете до повноцінного проживанню кожного дня. Прикладіть якомога більше зусиль, щоб максимальних результатів добитися вже сьогодні.

5. Віра в успіх. Не забувайте займатися позитивним програмуванням: "Я твердо знаю, що у мене все вийде".

6. Пошук успіху. Не успіх вибирає нас, а ми його. Максимально включайте механізми творчості.

7. Найчастіше один в полі не воїн. Розвивайте свої здібності до успішної взаємодії з іншими людьми.

8. Важливий не тільки результат, але і процес. Вчіться отримувати задоволення не тільки в моменти досягнення результатів, але і в процесі роботи, долаючи труднощі.

9. Терпіння і труд все перетруть. Працюйте над собою, а, якщо не виходить, - працюйте ще!

З чого починати?

ВПРАВА «ФОРМУЛА УСПІХУ»

Інструкція. Згадайте свої найсерйозніші невдачі в житті і проаналізуйте: чому вони вас навчили? Який урок долі ви витягли?

А тепер виконайте трюк, властивий удачливим людям. Скажіть собі так:

- Там, у минулому, було інше життя. У мене сьогоднішнього є досвід, і цей досвід є генератором перемоги! Формула успіху полягає в досвіді невдач. Успіх нікому не дається безоплатно, за нього завжди доводиться платити невдачами!

ВПРАВА «Я РОДОМ З ДИТИНСТВА»

Часто буває так, що на комплексах батьків, вчителів виростають ущербні діти.

Інструкція. Згадайте, що вам говорили в дитинстві батьки, вчителі, вихователі ... Можливо, з раннього дитинства вас програмували на невдачу, постійно повторюючи: «У тебе ніколи не вийде!" І т.п.

Якщо з вами таке відбувалося, запишіть ці висловлювання на листочку, перекресліть, порвіть і викинете.

Подумки поверніться назад, в радісний час (до висловлювань горе-віщунів). Згадайте ситуації успіху (коли щось вийшло) або просто щасливі миті.

І з цієї хвилини ваш девіз: «Вперед, до удачі!».

Кiлькiсть переглядiв: 0