Класний час на тему "Вчуся бачити в людині хороше"

/Files/images/Koleso_Karti_030.jpg

До класної години на тему "Вчуся бачити в людині хороше" краще підготуватися заздалегідь, запропонувавши дітям подумати над питаннями:

"Чи завжди зовнішній вигляд людини відповідає її змісту (внутрішньому світу)?", "Наведи приклади, коли людина непоказної чи навіть потворної зовнішності виявляється дуже хорошою", "Як, на твою думку, розгледіти в людині найкраще?", "Приведи приклади, коли добре ставлення до людини змінило її життя ".

Початок основної частини класної години може бути таким:

- Давайте згадаємо казку «Снігова королева». Там було дзеркало, в якому все добре і прекрасне зменшувалося, а все погане і потворне робилося більше і помітніше.

Згадайте, скільки бід натворили осколки цього дзеркала, які потрапляли людям в очі.

Але, виявляється, коли Кай і Герда виросли, вони зробили чарівні окуляри, за допомогою яких, на відміну від дзеркала, можна було розгледіти те хороше, що є в людині, і навіть те хороше, що людина іноді від усіх ховає.

Мені хочеться, щоб кожен з вас приміряв зараз ці окуляри.

Як це зробити? Просто уявіть собі, що вони надіті, подивіться уважно на кожного з хлопців і постарайтеся побачити якомога більше хорошого в кожному.

Можна запропонувати всім хлопцям «надіти окуляри» і роздивлятися в них почергово однокласників.

Далі вчитель звертає увагу учнів на ті слова, які допомогли хлопцям «розгледіти» один одного: «чесний», «добрий», «веселий», "чуйний", "добросовісний", "обов'язковий" тощо, і записує їх на дошці.

На цьому занятті вводиться поняття «якість особистості».

Вправа "Словесний портрет". Учитель пропонує хлопцям будинку письмово виконати наступне завдання, роз'яснюючи його умова так:

подумки уявите собі, що ви збираєтеся написати портрет людини, показати його "внутрішній світ", виражений очима. Як відомо, очі - "дзеркало" душі людини.

Визначте, в чому полягає його неповторність, незвичайність.

Для всього цього вам необхідно добре розгледіти якості особистості людини.

Ваше завдання, концентруючи увагу на найкращих якостях, скласти словесний портрет цієї людини.

В якості персонажа добре б взяти кожного однокласника.

Далі зачитується і обговорюється казка.

Кузя

Давним-давно жив маленький хлопчик Боря зі своїми численними іграшками. Серед цих іграшок був дивний слоненя на ім'я Кузя, що викликав загальні насмішки своїм непоказним виглядом. Як йому було прикро!

Довго лежав Кузя серед інших іграшок, гірко розмірковуючи, чому він не такий, як усі, чому з ним не грають ні Боря, ні інші игрушки- красені як на підбір. А він обдертий, ні краси, ні пуття.

І ось одного разу Кузя опинився у вантажівці, який їхав в дитячий будинок до дітвори, у яких не було батьків. Слоненя перебував у великій компанії інших іграшок, і, як завжди, тут же знайшлися й добрі люди, і заздрісники. Останніх виявилося більшість, і вони стали злословити і хихикати з приводу його зовнішності.

І так йому стало боляче за всі ці роки страждань і знущань! На довершення всіх принижень вантажівка несподівано труснуло, слоненя вилетів з кузова, кілька разів перекинулись на дорозі і залишився самотньо лежати біля узбіччя.

Йшов час, а Кузя так і лежав біля узбіччя. Але одного разу проїжджав повз сміттєзбирач підібрав слоненяти, занурив його разом з іншим сміттям на баржу і поплив до найглибшої місцем, де зазвичай скидали нікому не потрібний мотлох.

Поки вони пливли, Кузя розмірковував: невже тільки для цього він з'явився на світ!

- Якщо це кінець, - подумав він, - то треба хоча б мати мужність і викинутися самому ... по своїй волі ... піти глибоко під воду за своїм вибором!

Так він і зробив. І був немало здивований і збентежений, виявивши, що не тільки не потонув, але, навпаки, захитався на хвилях і навіть поплив своїм особливим стилем.

Озирнувшись, він побачив багато цікавого: роздмухувані вітром вітрила човна, пелікана, який майорить над водою в пошуках їжі, приємно і лагідно шелесткі хвилі. На душі у нього стало радісно. Так він і плавав по хвилях, поки його не викинуло на берег.

Знову безнадія! До чого ж безглуздою здавалася йому його життя! Погрівшись на сонечку, слоненя якось непомітно заснув під рівномірний шерех хвиль.

Прокинувся він від дотику чиїхось ласкавих рук, які його підняли. Кузя побачив усміхнене обличчя маленької дівчинки Марини, яка із захопленням повторювала:

- Це просто чудо! Справжнє диво!

На нього ніхто ще не дивився з такою любов'ю ... і ніколи він не чув такої похвали на свою адресу ... ніхто не тримав його в руках так обережно і дбайливо.

Слоненя був в повній розгубленості, але його спритно підхопили і доставили туди, де було багато інших слоненят і де всі захоплювалися його неповторністю. Марина спритно посадила його серед інших іграшок. Всі ставилися до нього з великою повагою. Мало того, було визнано, що це найпрекрасніший слоненя з усіх слоненят!

Кузю неодноразово представляли різним людям, кажучи, що це самий незвичайний слоненя, який був подарований морем, і він завоював величезну кількість симпатій. Усі відзначали його вишуканість, теплоту і масу інших дивовижних якостей.

- Скільки лих я переніс, - думав слоненя Кузя, - і все ж в кінці шляху моє життя набуло сенсу. До чого ж мені зараз добре і спокійно

При обговоренні казки звертається увага дітей на мужній вчинок слоненяти, на важливість добрих слів і доброго ставлення дівчинки Марини, які повністю змінили життя слоненяти.

Успів!